ZST Mielec
Slider

Akcja BohaterON – włącz historię! W ZST w Mielcu

W dniu 20.09.2021 roku w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbyła się ogólnopolska kampania pisania listów do uczestników powstania warszawskiego.

W akcji brali udział uczniowie klasy 2DZ, 3DZp, 3ALp pod opieką Pani Marii Rejman, Sylwii Gołas i Pana Pawła Wala.

W taki sposób uczniowie uhonorowali Powstańców poprzez wysłanie Im kartek z życzeniami. Nie zabrakło więc podziękowań za odwagę, poświęcenie i determinację w walce o wolność. Były życzenia zdrowia i gorące zapewnienia, że młodzi ludzie doceniają trud Walczących i Ich bezgraniczne oddanie wielkiej sprawie. Udział w akcji „BohaterON – włącz historię” dał szansę na nawiązanie dialogu pokoleń.

Młodzież wybrała Pana Zdzisława Zaborskiego „Błyskawica”, który był żołnierzem Armii Krajowej VI Rejonu VII Obwodu „Obroża” Okręgu Warszawskiego. Należał  do drużyny dyspozycyjnej sztabu rejonu w Pruszkowie. Pełnił służbę łącznika w stopniu strzelca.

Takie działania wśród młodzieży mają na celu promować wielkich bohaterów,  historię Polski XX wieku zwłaszcza powstanie warszawskie oraz patriotyczne postawy i tożsamość narodową w Polsce przez edukację. Pokazujemy, że historia nie musi być nudna.