ZST Mielec
Slider

Finał akcji “Myślę, więc nie śmiecę”

W dniach 20.09 i 28.09 uczniowie 3 DZp Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu pod opieką Jarosława Szczerby brali udział w sprzątaniu terenów miasta Mielca. Akcja miała na celu zachęcić mieszkańców do przemyślenia i wdrożenia w życie idei less waste (mniej odpadów). Obie grupy sprzątały teren parku pomiędzy Szpitalem a Hala Targowa oraz obok Cmentarza Parafialnego. Łącznie zebraliśmy 18 worków pełnych śmieci.

W dniu 05.10 na terenie szkoły zostały zasadzone sadzonki Azali Japońskiej jako symbol tej pięknej akcji. Dyrektor szkoły Pan Arkadiusz Gałkowski osobiście podziękował całej klasie za godne reprezentowanie Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu i własnoręcznie zasadził obie sadzonki. Jestem przekonany, że za rok ponowie nasza szkoła czynnie włączy się do akcji sprzątania miasta.