ZST Mielec
Slider

Wybierz książkę marzeń! Przystępujemy do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Informujemy z radością, że Zespół Szkół Technicznych w Mielcu, po uprzednim przygotowaniu i złożeniu wniosku, został zakwalifikowany do udziału w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, uzyskując tym samym wsparcie finansowe w wysokości 15 tysięcy złotych.

Przyznane fundusze zostaną przeznaczone na zakup nowości książkowych, które wzbogacą i uatrakcyjnią księgozbiór, a także na doposażenie biblioteki oraz realizację przedsięwzięć mających na celu promocję i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród młodzieży.

Uchwalony przez Radę Ministrów Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa ma na celu poprawę stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych i szkolnych jako lokalnych ośrodków życia społecznego.

Zapraszamy całą społeczność szkolną do udziału w stworzeniu listy książek, które mogłyby się znaleźć w naszej bibliotece.

Zgodnie z zainteresowaniami i potrzebami czytelniczymi propozycje indywidualne lub grupowe prosimy przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wrzucać do skrzynki życzeń czytelniczych umieszczonej przed wejściem do biblioteki.

Czytany 269 razy