ZST Mielec
Slider

Mała retencja – więcej wody dla przyrody

Uczniowie i nauczyciele ZST wzięli udział w ogólnopolskim programie Ligi Ochrony Przyrody „Mała retencja – więcej wody dla przyrody”. Celem tego programu było zapewnienie szerokiej kampanii informacyjnej i edukacyjnej społeczeństwa o wielkiej wartości, jaką niesie za sobą mała retencja, jako sposób na przeciwdziałanie suszom i okresowym powodziom w Polsce. Nauczycielki - Arlena Gąsowska-Gil i Regina Gardulska - wzięły udział w warsztatach w dniu 20 września 2021 roku w Nadleśnictwie Mielec oraz otrzymały materiały edukacyjne. W ramach programu nauczycielki przeprowadziły lekcje dotyczące małej retencji w klasach 3DGp,3CLp, 4DG,1BL(1grupa) oraz w kilku innych klasach.

W dniu 5 października klasy 3CLp pod opieką pani Arleny Gąsowskiej - Gil oraz 1AL pod opieką pani Reginy Gardulskiej wybrały się na wycieczkę do lasu. Podczas tego wyjścia uczniowie naszej szkoły wiele nauczyli się zarówno o małej retencji, jak i o otaczającym ich środowisku. Poznali zwyczaje mieszkających w lesie zwierząt oraz nauczyli się rozpoznawać rośliny: objęte ochroną, a także te "pasożytnicze". Brali również udział w zawodach, gdzie podzieleni na 3 grupy musieli za pomocą różnych technik zatrzymać wodę (w tym wypadku piłkę) jak najdłużej w obiegu. Wycieczka okazała się wspaniałym pomysłem na naukę w ciekawy i przystępny dla młodzieży sposób.

Zajęcia prowadzili pracownicy mieleckiego nadleśnictwa: Pani Magdalena Różycka, Pan Leszek Magda i Pan Wojciech Cieślik.

Czytany 221 razy