ZST Mielec
Slider

Tydzień z książką - A. Bailey, J. Ciarrochi, L. Hayes „W pułapce myśli - dla nastolatków. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem”

Publikacja ta, nawiązująca do bestsellera W pułapce myśli, skierowana jest do młodzieży. Uważana jest za jedną z najlepszych książek samopomocowych ostatnich lat. Stanowi doskonałe połączenie wyników najnowszych badań z niezwykle skutecznymi i praktycznymi poradami do wykorzystania w problematycznych sytuacjach.

To wyczerpujący poradnik, który wyróżnia lekki i bezpośredni język, a zawarte w nim przykłady, wskazówki i ćwiczenia odpowiadają problemom i wyzwaniom, przed jakimi stają młodzi ludzie. W pułapce myśli dla nastolatków rozwija (najważniejsze) umiejętności potrzebne do radzenia sobie z trudnymi, czasem wręcz przytłaczającymi emocjami: stresem, brakiem wiary w siebie, wstydem, gniewem czy lękiem. Książka daje młodym ludziom jasny przekaz, że nie są w swoich uczuciach osamotnieni, a porady w niej zawarte pomagają przejść ten trudny etap życia z podniesioną głową.

Terapia akceptacji i zaangażowania, na której założeniach opiera się ta książka, uczy, jak zamiast koncentrować się na niepowodzeniach, problemach okresu dorastania czy codziennych zmaganiach, być bardziej uważnym, rozpoznawać swoje myśli i uczucia, akceptować siebie i swoje emocje oraz rozwiązywać problemy. To lektura obowiązkowa nie tylko dla młodzieży, ale i rodziców, nauczycieli oraz terapeutów pracujących z tą grupą wiekową.

Dzięki książce młodzi ludzie:

  • przezwyciężą trudne emocje związane z okresem dorastania;
  • nauczą się wykorzystywać siłę uważności w codziennych sytuacjach;
  • przestaną szukać w sobie wad i zaczną rozwiązywać swoje problemy;
  • zyskają pewność siebie i poczucie własnej wartości;
  • odnajdą wartości, które pomogą stworzyć życie, jakiego pragną.