ZST Mielec
Slider

Poezja tytułów – konkurs

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – święto autorów, ilustratorów i wydawców książek oraz czytelników i czytelnictwa, organizowane od 1995 roku przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

W związku z tym, w ramach promocji czytelnictwa, Biblioteka Szkolna ZST zaprasza do udziału w nietypowym konkursie poetyckim. Wystarczy uruchomić wyobraźnię i stworzyć wiersz, wykorzystując wyłącznie tytuły z grzbietów książek, dobierając je tak, by powstała sensowna całość . Jeden tytuł to jeden wers wiersza (minimalna ilość wersów – 5, maksymalna – 9). Wiersz może być stworzony z tytułów książek o dowolnej tematyce, pochodzących ze szkolnej biblioteki lub zasobów własnych.

Ułożony w stosik wiersz z grzbietów książek należy sfotografować, podpisać i przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 10.05.2022 r. Liczy się pomysłowość twórcy i przekaz, jaki zawiera wiersz. Na autorów najciekawszych pomysłów czekają nagrody.