ZST Mielec
Slider

Z geografią w tle…

9.01.2016r. w naszej szkole odbyło się niezwykle ciekawe spotkanie z podróżnikiem panem Ryszardem Sabachem - przedstawicielem grupy „Trzask”.

Poprzedziło je uroczyste rozdanie nagród za zdobycie pierwszych trzech miejsc w konkursie geograficznym. Tegoroczny konkurs, którego tematyką była geografia krajów kręgu kultury islamskiej, rozpoczął nowy cykl - Kręgi kulturowe świata.

 

Najlepszymi znawcami zagadnień, wśród ponad 30 konkurentów naszej szkoły, okazali się uczniowie:

Anna Dyjak – I miejsce (kl.3 CL),

Mateusz Nowak – II miejsce (kl. 3CL),

Natalia Dyjak – III miejsce (kl. 3 CL).

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców ZST. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.

Po wręczeniu nagród przez pana dyrektora mgr. inż. Aleksandra Buczka czas w całości należał do pana podróżnika. Pokazując liczne przeźrocza opowiadał o swojej egzotycznej podróży do mało dostępnego, pustynnego kraju. Dzielił się z nami swoimi wrażeniami, przeżyciami, doświadczeniami turysty. Dodatkowo mogliśmy przymierzyć czador – suknię zasłaniającą całe ciało kobiety irańskiej, poczytać lub raczej pooglądać Koran napisany w języku arabskim, czy dotknąć dywanika modlitewnego. Całość pokazu okazała się fascynującą podróżą na Wschód w surowe środowisko, obcą kulturę, rygorystyczne prawo oparte na szariacie, a mimo to zobaczyliśmy ludzi zwyczajnych, uśmiechniętych, życzliwych i uczciwych…

Młodzież wyszła zadowolona, podekscytowana i zachęcona do kolejnych spotkań w przyszłym roku. Może to będą Indie?

Dziękujemy panu Ryszardowi za wspaniałą prezentację, dyrekcji za możliwość zorganizowania żywej lekcji, ufundowanie i wręczenie nagród, a pani Annie Dymek i uczennicy Ewelinie Harchut za dokumentację fotograficzną.

Oprac.: mgr D.Wicherska

Opublikowano w dniu: 26.01.2016 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 26.01.2016 r.

Czytany 3072 razy