ZST Mielec
Slider

Podsumowanie konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”

22 kwietnia 2022 r. uczniowie ZST reprezentowali naszą szkołę w I LO w Mielcu na kolejnym (regionalnym) etapie konkursu z języka niemieckiego pt. „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”.

Podczas przeprowadzonego wcześniej etapu szkolnego, spośród dziesięciu trzyosobowych zespołów, wyłoniona została jedna drużyna reprezentująca liceum oraz jedna drużyna z technikum.

Zwycięskie drużyny:

  • liceum: Julia Babula, Karolina Ciochoń, Oliwia Wiciejowska (2 AL)
  • technikum: Dawid Ciszewski, Rafał Łazarz, Jakub Miazga (2LS)

Na szkolnym etapie konkursu uczniowie rozwiązywali test wiedzy o Niemczech. Pytania dotyczyły wiedzy z zakresu m.in. geografii, historii, gospodarki, kultury oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego. Na etapie regionalnym zaś, uczniowie w takich samych zespołach, odpowiadali na pytania w wybranym przez siebie języku- polskim lub niemieckim, z podobnej tematyki jak na etapie szkolnym.

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego a patronuje mu Międzynarodowe Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz Goethe Institut w Krakowie i Warszawie.

Etap szkolny w ZST przeprowadziły nauczycielki języka niemieckiego: mgr Marzena Kasprzyk oraz mgr Agnieszka Żelasko.

Oprac.:  mgr M. Kasprzyk, mgr A. Żelasko

Czytany 71 razy