ZST Mielec
Slider

Tydzień z książką – Katarzyna Tubylewicz „Samotny jak Szwed?”

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak to możliwe, że dla niektórych osób samotność jest wybawieniem, koniecznie sięgnij po najnowszą książkę Katarzyny Tubylewicz „Samotny jak Szwed? O ludziach Północy, którzy lubią bywać sami”.

Ten zbiór reportaży przybliża mentalność mieszkańców kraju, który przez wielu uważany jest za raj dla samotników.

Rozmówcy Tubylewicz pochodzą z różnych grup społecznych, pełnią odmienne role w życiu i wykonują różne zawody. Każdego z nich łączy jednak wspólny mianownik - samotność, w której odnajdują przyjaciela. Autorka udowadnia, jak wielka różnica istnieje pomiędzy byciem samotnym a spędzaniem czasu w samotności. Podkreśla, że w samotności wbrew pozorom można znaleźć bardzo wiele - okazję do refleksji czy narodzenia kreatywności.

Na kartach książki czytelnicy znajdą wiele inspiracji i ważnych słów, które przybliżą do poznania prawdy na temat introwertyków. Autorka przeprowadza rozmowy między innymi z profesorem medycyny, religioznawstwa czy reżyserem. Sami mieszkańcy Szwecji są zaledwie pretekstem do głębszych rozważań na temat samotności, która jest postrzegana inaczej w zależności nie tylko od kultury, ale przede wszystkim od duszy człowieka.

Katarzyna Tubylewicz zadbała również o osoby zafascynowane Szwecją. Na kartach książki czytelnicy mogą odnaleźć czarujące zdjęcia szwedzkich krajobrazów wykonane przez syna autorki.