ZST Mielec
Slider

GEEK – druga edycja

Polskie Towarzystwo Informatyczne po raz drugi zorganizowało ogólnopolski konkurs GEEK - Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe. Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki oraz magazynu TIK w Edukacji.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie stworzyć:

  • scenariusz w postaci zbioru ekranów, algorytmu lub opisu gry,
  • grę o tematyce edukacyjnej.

Uczniowie klasy 3BIp Sebastian Golba i Mariusz Jacek pod opieką nauczyciela mgr. inż. Pawła Skowrona stworzyli projekt Gate-Way.

Gate-Way jest wielopoziomową, dwuwymiarową grą logiczną. Gracz wciela się w mikrorobota tworzącego układy elektroniczne za pomocą bramek logicznych, z którymi uczniowie klas informatycznych mogli się spotkać na lekcjach urządzeń techniki komputerowej. Gra powstała, aby pokazać w prosty i przyjemny dla oka sposób to, co wielu osobom wydaje się trudne i niezrozumiałe.

Uczniowie ze swoim projektem awansowali do finału drugiej edycji konkursu GEEK.

Poniżej link do gry stworzonej przez uczniów.

http://gateway.zstmielec.pl

Naszym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracował: mgr inż. Paweł Skowron

Galeria