ZST Mielec
Slider

Nasi lotnicy znów na podium

Po sukcesie w półfinale konkursu Learn &Fly w Łasku dwa  zespoły reprezentowały ZST Mielec  w finale tego prestiżowego konkursu 15 czerwca w Rzeszowie. Zmagania odbyły się na tych samych zasadach, co półfinały, z tą różnicą , że  konstrukcja musiała posiadać śmigło, które trzeba było wprowadzić do modelu w terminie 2 tygodni pomiędzy zawodami. Na starcie oprócz ZST Mielec zameldowały się ekipy z: Rzeszowa x2, Krosna, Dęblina, Warszawy, Gdyni i Malborka. Po wymagającym etapie prezentacji, gdzie uczniowie oceniani byli przez dyrektorów największych firm lotniczych w Polsce i na świecie, tj. Lockheed Martin, Pratt&Whitney czy dziekana Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, odbył się emocjonujący konkurs rzutów.

Nasi uczniowie po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i tak III miejsce zajął zespół FLY PAE-  Kacper Sokół i Maciej Gręda (IIIAMP – opiekun Jacek Zając), V miejsce zajęli Jakub Paź, Michał Sadowski, Stanisław Kozłowski (III AMP – opiekun Tomasz Stala).

Z ciekawostek, zwycięzcą okazał się zespół z Warszawy, który udało się nam pokonać w zmaganiach półfinałowych. Zarówno uczniowie, jak i opiekunowie, byli jedynymi debiutantami w stawce finałowej. Chłopcy w zmaganiach półfinałowych i finale otrzymali w sumie 4tys. zł nagród pieniężnych oraz zdobyli duże doświadczenie w zakresie nie tylko modelarstwa, ale obycia w świecie lotniczym, które zaprocentuje w kolejnych latach.

Po zakończeniu konkursu uczniowie wraz z opiekunami mgr. Tomaszem Stalą i mgr. inż. Jackiem Zającem  pragną oficjalnie podziękować dyrekcji za zaangażowanie i  pomoc organizacyjną, logistyczną, udostepnienie infrastruktury  szkolnej itp. Dodatkowo, po opadnięciu emocji, wszystkie zespoły już rozpoczęły analizę i wyciągają wnioski, aby w przyszłym roku latać jeszcze dalej.

Z lotniczym pozdrowieniem

Uczestnicy LEARN & FLY

Oprac.: mgr T.Stala