ZST Mielec
Slider

Wycieczka do „ENERGYLANDII”

W poniedziałek 6 czerwca uczniowie z klas: 3CZp, 2AL, 3BZp, 3AZp i 1LS wybrali się na wycieczkę autobusową do Zatoru do Rodzinnego Parku Rozrywki  „Energylandia”. Pogoda dopisała, więc młodzież mogła skorzystać z dostępnych tam wszystkich atrakcji. Oprócz Roller Coasterów począwszy od tych dla najmłodszych, takich jak „Energuś” do tych najbardziej ekstremalnych, takich jak „Hyperion”  najwyższy i najszybszy w całej Europie Mega Coaster czy drewniana „Zadra”, dostępne było również wiele innych atrakcji.

Osoby, które nie przepadają za ekstremalnymi wrażeniami mogły skorzystać z wielu dostępnych restauracji, kawiarenek, czy kina  PYRAMID CINEMA 7D oferującego  niesamowite przeżycia dzięki połączeniu i zsynchronizowaniu projekcji filmów trójwymiarowych z krystalicznie czystym dźwiękiem przestrzennym oraz specjalnym efektom w jakie dodatkowo wyposażone są fotele i sala kinowa. Dla tych mniej odważnych była to fajna namiastka. Dużą atrakcją były też dla nich pokazy  typu SHOW:  Laboratorium Szalonego Naukowca” – pokaz edukacyjny nie tylko dla najmłodszych, „MOYA PLANETARIUM” – oferujące kilkunastominutowy seans o ciekawej  tematyce dla każdego. W klimatyzowanej, przestronnej sali z wygodnymi fotelami, głos pani Danuty Stenki sprawił, że „podróż w kosmos” była przez parę minut nie tylko przyjemna i relaksująca, ale bardzo realistyczna.
Dla licznej grupy, zwłaszcza chłopców ostatnim, punktem atrakcji był Extreme Show  - pokaz, w którym swoje umiejętności prezentowała grupa profesjonalnych kaskaderów w fenomenalnym  show, wyjętym prosto z filmów akcji.

Wycieczka  okazała się idealnym pomysłem nie tylko na chwile rozrywki, dobrze spędzony czas i króciutki odpoczynek od szkolnych ławek, ale także na integrację wszystkich jej uczestników. Nawet bez tych ekstremalnych atrakcji można było fajnie spędzić ten dzień.

Opiekunami wycieczki były: mgr Jolanta Krępa i mgr Małgorzata Ambroży

Opracowała: mgr Jolanta Krępa, Dagmara Pas – kl. 2AL