ZST Mielec
Slider

Ziemia mielecka w twórczości lokalnych artystów

W pierwszych dniach czerwca szkolna biblioteka zorganizowała wystawę popularyzującą wiedzę o mieście i regionie, o lokalnych twórcach, a tym samym  propagującą czytelnictwo. Zostały na niej zgromadzone wydawnictwa naukowe, z których można poznać kilkusetletnią historię Mielca, albumy, przewodniki, adresowane do mieszkańców powiatu, ale też do przyjeżdzających na Podkarpacie. Na wystawie znalazła się również literatura piękna – tomiki wierszy mieleckich poetów. Ekspozycji towarzyszyły ciekawe plakaty ilustrujące historię Mielca i życie jego mieszkańców.

W interesującą podróż w czasie i przestrzeni zabrał młodzież mgr Paweł Wal. W swoim wykładzie przybliżył zebranym historię miasta i regionu, opowiedział o ludziach zasłużonych dla przeszłości, ale  i budujących teraźniejszość, a także pasjonatach realizujących się w różnych dziedzinach. Nie brakuje ich też w naszej szkolnej społeczności.

Do aktywności fizycznej, realizowaniu się w sporcie, zachęcała młodzież obecna na wystawie mgr K.Mosio, pasjonatka sportu od szkoły średniej, wielokrotnie odnosząca sukcesy w zawodach ogólnopolskich i na arenie międzynarodowej.

W ciekawy sposób o swojej pasji opowiedział pracownik naszej szkoły pan Leszek Głowacz, właściciel imponującej kolekcji około 1500 autografów osób światowej sławy – aktorów, sportowców, polityków, pisarzy, noblistów, w tym m.in. Olgi Tokarczuk – zdobywczyni Literackiej Nagrody Nobla. Kolekcję autografów pana Leszka Głowacza zainteresowani mogą podziwiać do końca czerwca w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Zainteresowanych wydawnictwami dotyczącymi miasta i jego okolic, twórczością literacką mielczan, działalnością pasjonatów, zapraszamy do biblioteki. Proponujemy literaturę piękną – tomiki poezji oraz wydawnictwa naukowe dotyczące Mielca i regionu.