ZST Mielec
Slider

Pożegnanie uczestników wymiany międzykulturowej AFS

Wszystko, co dobre szybko się kończy i nadszedł ten dzień, kiedy trzeba było pożegnać się z Aracely Olivares (Chile) i Goanem De Fritas (Francja). 22 czerwca br. najbliższe im osoby zebrały się, by podziękować za ten rok - Aracely wręczyła album pamiątkowy swojej rodzinie, natomiast Goan żegnał swoją wychowawczynię mgr Agnieszkę Żelasko i panią pedagog mgr Krystynę Golbę- opiekunkę podczas pobytu. Spotkanie, mimo że z nutą smutku, było bardzo radosne.

Wszyscy goście spotkania mogli powspominać historie związane z pobytem Aracely i Goana, niektóre doprowadziły nas do łez, było z czego się pośmiać, nagromadziło się dużo różnych wspomnień. Młodzi ludzie wyjeżdżają stąd również z mnóstwem pamiątek, które otrzymali na zakończenie pobytu w Polsce; jest to m.in. album Ziemia mielecka, ulubione słodycze oraz drobne upominki, które otrzymali od Starostwa Powiatowego w Mielcu, za co bardzo dziękujemy. Cieszymy się, że oprócz walizek pełnych osobistych rzeczy, zabiorą ze sobą bagaż doświadczeń, który zdobyli podczas pobytu w Polsce.

Oprac.: mgr inż. A. Mroczka