ZST Mielec
Slider

MASTER OF AVIATION ENGLISH

W dniu 22. 04. 2022 r. odbyła się V edycja prestiżowego konkursu z języka angielskiego branży lotniczej „MASTER OF AVIATION ENGLISH” pod patronatem firmy PZL Mielec.

Tegoroczna edycja konkursu zgodnie z zapowiedziami była wyjątkowa, gdyż wzięli w niej udział uczniowie szkół z rejonu podkarpackiego. Konkurs odbył się w formule zdalnej.

Do konkursu przystąpili uczniowie zafascynowani lotnictwem . Obejmował on wiedzę z języka angielskiego specjalistycznego z zakresu budowy i zasad działania układów, systemów i zespołów napędowych statków powietrznych oraz zasad gramatycznych wykorzystywanych podczas tworzenia dokumentacji technicznych z zakresu lotnictwa.

Miło nam poinformować, że zwycięzcami V edycji konkursu zostali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu z klasy 3AMp:

  • miejsce I - Jakub Paź
  • miejsce II - Maciej  Gręda
  • miejsce III - Artur  Pietras

W dniu 20. 06. 2022 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród ufundowanych przez firmę PZL Mielec.

Gratulujemy opiekunom oraz zwycięzcom wysokich wyników. Udział w konkursie umożliwił wszystkim uczestnikom sprawdzenie się w znajomości języka angielskiego lotniczego.

Szczególne podziękowania kierujemy do firmy PZL Mielec za ufundowanie nagród – voucherów do symulatora lotu dla zwycięzców konkursu oraz dyrekcji Zespołu Szkół Technicznych.

Organizatorzy konkursu:      

mgr Diana Augustyńska

mgr inż. Jacek Zając