ZST Mielec
Slider

„Młodzież ZST czyta dzieciom”

W dniu 14 czerwca br. uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie wymiany międzykulturowej AFS odwiedzili grupę sześciolatków w Przedszkolu Miejskim Nr 8 w Mielcu. Było to pierwsze spotkanie z cyklu „Młodzież ZST dla przedszkolaków".

Propagując czytelnictwo oraz naukę języków obcych uczniowie zaprezentowali „Lokomotywę" Juliana Tuwima w języku polskim oraz w pięciu językach obcych: w języku ojczystym - Bartłomiej Lubera (1BI) oraz Wojciech Płaza(1BI), w języku angielskim - Maciej Stolarski (1BI), języku włoskim - Samuel Krzyżek (1BI), języku niemieckim- Sebastian Ochab (2BI), języku hiszpańskim - Aracelly Olivares (Chile,AFS) oraz języku francuskim - Goan de Freitas (Francja,AFS).

Oprócz wiersza uczniowie uczyli dzieci formuł powitania i pożegnania w ww. językach, a także przeprowadzili animacje – tańczyli i śpiewali z przedszkolakami, którzy aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Na zakończenie spotkania młodzież obdarowała dzieci drobnymi upominkami.

Organizatorkami projektu, który będzie kontynuowany w przyszłym roku szkolnym, były mgr Anna Dymek i mgr Agnieszka Żelasko.

Oprac.: mgr A. Dymek i mgr A. Żelasko