ZST Mielec
Slider

Wycieczka do Warszawy

W dniach 14 i 15 czerwca 2022 roku klasy 1BL oraz 2LS wraz ze swoimi opiekunkami, czyli mgr Małgorzatą Buś  oraz mgr Magdaleną Czerwińską – Ziębą, udały się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszy dzień zaczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Kopernik. Wraz z przewodnikiem udaliśmy się do ogrodu na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie do Łazienek Królewskich, gdzie zobaczyliśmy Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki, Starą Pomarańczarnię oraz Belweder. Kolejnym punktem programu był przejazd Traktem Królewskim. Byliśmy na spacerze Krakowskim Przedmieściem podziwiając pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, hotel Bristol, Grób Nieznanego Żołnierza, Ogród Saski. Zwiedzaliśmy Stare Miasto, Zamek Królewski, Archikatedrę Św. Jana, Rynek Starego Miasta, pomnik Małego Powstańca i Jana Kilińskiego.

Na rozpoczęcie drugiego dnia udaliśmy się do Domu Zagadek, gdzie czekała na nas kolejna dawka dobrej zabawy i kreatywnego myślenia.

Kolejne atrakcje wycieczki to przejazd pod Pałac Kultury i Nauki, wjazd na taras widokowy, a po południu przejazd drugą linią metra pod Stadion Narodowy i panorama stadionu z widowni. Było wspaniale!

Oprac.: mgr M.Czerwińska-Zięba