ZST Mielec
Slider

„Sleeveface, czyli ubierz się w książkę” – konkurs fotograficzny

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji Biblioteka ZST zaprasza wszystkich chętnych uczniów do udziału w konkursie fotograficznym „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”.

Czym jest sleeveface?

Jest to bardzo popularna w ostatnich latach forma pracy i zabawy z książką.

Sleeveface to zdjęcie przedstawiające osoby fotografowane z zasłoniętą przez okładkę książki lub czasopisma częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne, czasem zabawne połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. Należy tak zapozować lub ustawić się do zdjęć, aby poza stała się elementem okładki, który „wychodzi” poza papier.


Prace konkursowe można przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć osobiście do biblioteki szkolnej do 14.11.22 r. 
Najciekawsze propozycje zostaną zaprezentowane na stronie internetowej szkoły, a najlepsze z nich nagrodzone.

Zapraszamy do szkolnej biblioteki, gdzie można znaleźć wiele inspiracji  i liczyć na pomoc nauczyciela  w doborze książek.

Regulamin Konkursu Fotograficznego Sleeveface:

  1. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Szkolna ZST.
  2. Konkurs jest skierowany do  uczniów wszystkich typów szkół ZST w Mielcu.
  3. Celem konkursu jest popularyzacja i promocja czytelnictwa, wzbudzenie zainteresowania zbiorami bibliotecznymi, rozwijanie wyobraźni i kreatywności oraz propagowanie sztuki fotograficznej.
  4. Przedmiotem konkursu są prace fotograficzne wykonane samodzielnie, zgodnie z założeniami projektu Sleeveface, będące oryginalnymi zdjęciami autora.
  5. Każdy uczestnik może zgłosić na konkurs maksymalnie 2 prace. Do fotografii należy dołączyć dane: imię i nazwisko autora oraz klasę.
  6. Prace w formacie JPG należy dostarczyć do biblioteki szkolnej lub przesłać w formie elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  7. Organizator  zastrzega sobie prawo do wykorzystania fotografii na wystawie pokonkursowej oraz na stronie internetowej szkoły.