ZST Mielec
Slider

„Lekcja o Funduszach Europejskich”

Uczniowie z klas 2AL i 3AL III Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w projekcie „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”, której organizatorem było Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Tegoroczna edycja projektu została poświęcona zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie poprzez grę planszową i materiały edukacyjne zrozumieli czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Zapoznali się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowiedzieli się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.

Idea akcji opiera się na szczegółowo zaprojektowanych scenariuszach zajęć i materiałach dydaktycznych. Nasza placówka otrzymała pakiet materiałów dydaktycznych: broszury, upominki dla uczniów, gry planszowe, a także konspekt dwóch lekcji, na podstawie których przeprowadzone zostały ciekawe zajęcia.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja

Joanna Olko