ZST Mielec
Slider

OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

4 listopada 2022 r. w Zespole Szkół Technicznych odbyły się szkolne eliminacje Olimpiady Języka Angielskiego. 36 ambitnych uczniów naszego liceum i technikum zmierzyło się z zawiłościami języka angielskiego. Ich zadaniem było rozwiązanie trudnego testu składającego sie z 8 rozbudowanych zadań sprawdzających znajomość słownictwa i gramatyki. Tradycyjnie, największą trudność sprawiły uczniom wyrażenia idiomatyczne, a słówka i wyrażenia typu: kadłub samolotu, średnica latającego spodka, ślimacze tempo czy też widok miasta z lotu ptaka, stanowiły nie lada zagwozdkę. Starannej weryfikacji wszystkich prac dokonały Panie: mgr M. Cibicka, mgr A. Olechowska i mgr J. Wróblewska-Kapusta.

Jest nam niezmiernie miło  poinformować, że uczniowie: Kamil Wójtowicz z klasy 3AI i  Maciej Gręda z klasy 4AMp uzyskali wymaganą liczbę punktów, aby skierować ich prace do okręgowej komisji w Lublinie. To tam zostaną poddane dalszej weryfikacji, a my trzymamy kciuki, aby nasi uczniowie zakwalifikowali się do etapu okręgowego olimpiady.

Gratulacje należą się również uczniom, którzy uzyskali wysoką punktację w szkolnych zmaganiach. A byli to: Dominik Godek (4MIg), Kamil Węgrzyn (4MIg), Damian Pietryka (4BIg)

Niezmiennie, zachęcamy wszystkich uczniów do szlifowania języka angielskiego i zapraszamy za rok!

Opracowała: mgr Jagoda Wróblewska-Kapusta