ZST Mielec
Slider

MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE, CZYLI SANTA CLAUS IS COMING TO...ZST

9 grudnia 2022r., po raz kolejny, ZST stało się areną międzynarodowego spotkania. W szkolnym ,,Kleksie" gościliśmy uczniów, będących członkami  programu  AFS z Włoch, Hiszpanii, Meksyku, Francji, Tajlandii i Turcji. Przedsięwzięcie przybrało formę kilkugodzinnej lekcji nie tylko języka angielskiego, ale i międzynarodowych zwyczajów, tradycji, wzajemnego poszanowania, tolerancji, otwartości na świat i wreszcie zabawy. Miło było obserwować zaangażowanych, kreatywnych i przedsiębiorczych uczniów, których, jeszcze niedawno, niemalże jedynym oknem na świat, wydawały się być „Teamsy”.  Wszyscy, swobodnie konwersując po angielsku, aktywnie uczestniczyli w nawiązujących do Świąt Bożego Narodzenia grach, zabawach, quizach, kalamburach oraz świątecznym karaoke. Siedząc przy odświętnie nakrytym stole, wspólnie dekorowali pierniczki, wykazując się przy tym ogromną wyobraźnią i talentem. Nie zabrakło też hojnego Mikołaja, który wynagradzał sowicie  uczestników  tej wyjątkowej lekcji. Spotkanie na długo pozostanie w naszych sercach,  stając  się  dla wielu inspiracją i jeszcze większą motywacją do  nauki języka angielskiego.

Organizatorkami uroczystości były nauczycielki języka angielskiego: mgr Jagoda Wróblewska-Kapusta, mgr Katarzyna Wrażeń i mgr Anna Olechowska we współpracy z mgr Ewą Wójcik i mgr inż. Anetą Mroczką

Opracowała: Jagoda Wróblewska-Kapusta