ZST Mielec
Slider

Klasy 1LS i 1UA na wystawie

W dniu 03.03.2023 roku wybraliśmy się, wraz z klasą 1UA i naszą wychowawczynią, na wystawę prac mieleckiego artysty Maćka Wieczerzaka. Wernisaż prac artysty odbywa się do 19 marca 2023 roku w Galerii ESCEK Domu Kultury SCK.

Maciek Wieczerzak urodził się w Mielcu i ukończył Edukację Artystyczną na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W Mielcu założył autorskie atelier ENFANT TERRIBLE. Fascynowało go malarstwo, grafika, projektowanie i design. Jest autorem około 300 obrazków, kilkudziesięciu grafik, szkiców. Został laureatem wielu nagród, miał wystawy swoich prac w kraju i za granicą. Niewątpliwie ogromną karierę tego młodego człowieka przerwała jednak choroba nowotworowa w 2015 roku.

Malował postacie z dziecięcych bajek i gier. Pojawiły się również w nich elementy graffiti, komiksu oraz stylistyki MTV. W obrazach artysty mogliśmy zauważyć wyraziste kolory i ciekawe abstrakcje. Oglądając prace musieliśmy się skupić, gdyż zawierały one wiele elementów połączonych ze sobą ciekawą kompozycją. Po wnikliwym obejrzeniu mogliśmy zauważyć charakterystyczne kształty na przykład serca, róże, kształty zwierząt, czaszki. Niektóre z tych obrazów były bardzo pogodne, ale były i takie które wzbudzały smutek.  

Wszyscy z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy wystawę tych niezwykłych obrazów. 

 

Opracował Piotr Piechota, 1LS