ZST Mielec
Slider

Ogólnopolski Konkurs „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”

21 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły wezmą udział w regionalnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

 III Liceum Ogólnokształcące reprezentowała będzie drużyna z klasy 2 BL w składzie: Emilia Pietras, Daria Rzeszutek, Wiktoria Wrażeń, natomiast Technikum Nr 3 z klasy 2 BI: Samuel Krzyżek, Bartłomiej Lubera, Łukasz Pietras.

Trzymamy kciuki, powodzenia!

Reprezentanci szkoły zostali wyłonieni w marcu w szkolnym etapie tego konkursu. Konkurs co roku dotyczy innego kraju niemieckojęzycznego, w tym roku była to Austria. Zasadą konkursu jest praca zespołowa: 3 – osobowe grupy uczniów pracują wspólnie nad testem zawierającym pytania z zakresu m.in.: geografii, gospodarki, historii, polityki czy kultury i sportu danego kraju.

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Konkurs odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie.

 Szkolny etap konkursu przeprowadziły nauczycielki języka niemieckiego Marzena Kasprzyk i Agnieszka Żelasko.