ZST Mielec
Slider

Przedświąteczne spotkanie z przedszkolakami PM Nr 8

Dnia 5.04.2023 r. już po raz kolejny uczniowie ZST wraz z nauczycielami odwiedzili przedszkolaków z PM Nr 8 w Mielcu.

Spotkanie miało na celu przybliżenie dzieciom tradycji i zwyczajów obchodzenia Świąt Wielkanocnych na świecie. Uczennice z klasy 3BL – Liwia Wachta i Maria Wojtaszek oraz młodzież, która przyjechała do nas w ramach wymiany międzynarodowej AFS – Giovanni Lambertucci, Luca Milazzo i Catalina Diaz, przywitała się z dziećmi w różnych językach i opowiedziała im o tradycjach wielkanocnych, jakie obchodzone są w ich rodzinnych krajach – we Włoszech i Chile.

Dzieci wysłuchały wielkanocnej bajeczki w wykonani Liwii Wachty oraz włoskiej piosenki, którą zagrał na pianinie Luka, a zaśpiewał Giovanni- uczniowie z Włoch. „Ekspertką” od zwyczajów wielkanocnych w Niemczech oraz niemieckiego słownictwa była Maria Wojtaszek. Odbył się też krótki konkurs poprawnej wymowy polskich i zagranicznych słów związanych ze świętami.

Zajęcia przebiegły w radosnej, przedświątecznej atmosferze. Nie obyło się bez „stukania jajeczkiem” i smakowania czekoladowego zajączka.

Cykl spotkań młodzieży ZST z przedszkolakami PM Nr 8 ma na celu upowszechnianie czytelnictwa oraz propagowanie nauki języków obcych, m.in. niemieckiego.

Organizatorkami spotkania były A.Dymek i A.Żelasko.