ZST Mielec
Slider

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych finalistami IX Mistrzostw Polski w pracy z tekstem na komputerze

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych Piotr Kasprzak (4BI), Oskar Ciejka (3AI) i Filip Turczyn (3AI) pod opieką Eleny Skowron uzyskali tytuły finalistów na IX Mistrzostwach Polski w pracy z tekstem na komputerze.

Organizatorem mistrzostw jest Stowarzyszenie Interinfo Polska. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tychy – Andrzeja Dziuby.

Celem konkursu jest  propagowanie metodycznej, czyli bezwzrokowej obsługi klawiatury komputera, traktując ją jako najbardziej efektywną i prozdrowotną. Zawody finałowe odbyły się 15 kwietnia 2023 r., wydarzenie  miało miejsce w Tychach. Konkurs składał się z dwóch konkurencji: przepisywanie metodycznie czyli bezwzrokowo tekstu z monitora na platformie konkursowej, przepisywanie tekstu z kartki w edytorze tekstu. Uczniowie naszej szkoły uzyskali bardzo wysokie wyniki i w rankingu końcowym znaleźli się tuż za podium, na czwartym miejscu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom Finału!

Mamy nadzieję na ponowne spotkania przy kolejnych konkursach.