ZST Mielec
Slider

Lotnicy z wizytą na wieży!!!

Podczas majowego weekendu uczniowie klasy 4AMp odebrali kolejną nagrodę w szkolnym konkursie wiedzy lotniczej „Licencja nie tylko na latanie”. Tym razem najlepsza czwórka kolejno od zwycięzcy: Jakub Paź, Artur Pietras, Michał Czerniak, Jakub Kilian zostali zaproszeni do zwiedzania wieży kontroli lotów mieleckiego lotniska. Pierwszy etap wizyty obejmował część oficjalną tj. krótki wykład na temat bogatej historii wieży i samego pasa oraz działalności spółki Lotnisko Mielec. Następnie prezes  p. Łukasz Kalinka wręczył uczniom pamiątkowe nagrody. Dalej uczniowie zostali zaproszeni na taras widokowy, gdzie zapoznali się z pracą kontrolera/informatora ruchu lotniczego.

Szereg pytań, ciekawostki z mieleckiego lotniska oraz zapewnienie dalszej współpracy z klasami lotniczymi ZST Mielec, to tylko kilka zagadnień poruszonych podczas bardzo owocnego spotkania. Pogoda, która w tym dniu dopisywała mieleckim lotnikom, pozwoliła zobaczyć kilka startujących i lądujących maszyn, co było kwintesencją spotkania. Prezesowi i pracownikom wieży kontroli lotów  dziękujemy za wsparcie szkolnych inicjatyw. Licząc na dalszą współpracę życzymy równocześnie dalszego rozwoju.

Opracował mgr inż. Tomasz Stala