ZST Mielec
Slider

Jesteśmy w finale V edycji konkursu Niesamowita Maszyna

Już 31 maja w Centrum Politechniki Białostockiej odbędzie się wielki finał V edycji konkursu Niesamowita Maszyna, w którym wezmą udział uczniowie klasy 2AP Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu: Sławomir Galary, Kacper Adamczyk i Bartosz Furdyna wraz z opiekunem Pawełem Skowronem. Konkurs ten co roku przyciąga zdolną młodzież wykazującą się olbrzymią pomysłowością i umiejętnościami inżynieryjnymi.


Konkurs Niesamowita Maszyna powstał na Politechnice Białostockiej sześć lat temu jako projekt integracyjny dla studentów, licealistów i pracowników uczelni. Projekt okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż przyciągnął uwagę młodych ludzi o zdolnościach inżynierskich, a także zdobył pierwszą nagrodę w konkursie Genius Universitatis 2019 na najbardziej kreatywną kampanię rekrutacyjną szkoły wyższej.

Dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej, podkreśla, że młodzi konstruktorzy wykorzystują swoją kreatywność i wiedzę na temat prawa fizyki, aby budować działające maszyny. Często w swoich konstrukcjach wykorzystują elementy z innych, niedziałających już urządzeń czy maszyn, a także łączą swoje projekty z układami elektrycznymi czy wykorzystują energię wiatru czy wyporność naczyń z wodą. To właśnie takie zdolności, jak umiejętność pracy w grupie i determinacja do rozwiązywania problemów, powinny charakteryzować przyszłych inżynierów.

Naszym uczniom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w finale.

Media