ZST Mielec
Slider

I PODKPARPACKI KONKURS WIEDZY LOTNICZEJ W JĘZYKU ANGIELSKIM MASTER OF AVIATION ENGLISH

Mistrzowska edycja konkursu MASTER OF AVIATION ENGLISH  w nowej formule już za nami!

W dniu 17 maja odbyło się oficjalne podsumowanie I PODKARPACKIEGO KONKURSU WIEDZY LOTNICZEJ WJĘZYKU ANGIELSKIM – MASTER OF AVIATION ENGLISH oraz rozdanie nagród.

Do konkursu w formule online przystąpili uczniowie z województwa podkarpackiego, których pasją jest branża lotnicza. Test wiedzy w języku angielskim obejmował pytania z zakresu budowy helikoptera jak i samolotu pasażerskiego, zasad działania układów, systemów i zespołów napędowych statków powietrznych, surowców wykorzystywanych w lotnictwie, a nawet zwrotów niezbędnych podczas tworzenia dokumentacji technicznych.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Jakub Paź, Michał Sadowski4AMp

II miejsce – Artur Pietras 4AMp

III miejsce – Szymon Chmura4AMp

Unikatowość tegorocznej edycji stanowią aż 2 patronaty – Patronat Honorowy Starosty Powiatu Mieleckiego oraz patronat merytoryczny i medialny firmy PZL Mielec. Podczas uroczystości pan wicestarosta powiatu mieleckiego Andrzej Bryła wraz z reprezentantem firmy PZL Mielec panią Agnieszką Michną w obecności dyrektora  Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu pana Arkadiusza Gałkowskiego oraz organizatorów konkursu pani Diany Augustyńskiej i Jacka Zająca dokonali wręczenia nagród: voucherów na szkolenia dla mechaników lotniczych part-66, voucherów na przelot widokowy nad Krakowem oraz loty w tunelach aerodynamicznych.

Gratulujemy zwycięzcom wysokich wyników!

Szczególne podziękowania kierujemy do firmy PZL Mielec oraz Starosty Powiatu Mieleckiego  za ufundowanie nagród.

Organizatorzy konkursu:      

mgr Diana Augustyńska

mgr inż. Jacek Zając