ZST Mielec
Slider

Wycieczka w Bieszczady

15 i 16 maja  uczniowie klas 4BMp, 4BIp oraz 2AZ uczestniczyli w wycieczce w Bieszczady.

Rozpoczęliśmy od wizyty w cerkwi w Smolniku, wyjątkowej grekokatolickiej świątyni, która znalazła się na prestiżowej liście zabytków Unesco.

Następnie, mimo niesprzyjającej pogody, zdobyliśmy szczyt Połoniny Wetlińskiej. Kto uważa, że  tłum  turystów zmierzających zwykle w sezonie na Połoninę Wetlińską nie jest na jego nerwy, powinien ten szczyt zdobyć z nami, ponieważ  byliśmy tego dnia jedyną grupą na szlaku.

 Kolejnym punktem programu był spacer po Cisnej, a dzień zakończyliśmy w Woli Michowej w pensjonacie „Latarnia Wagabundy” zabawami integracyjnymi i grillem.

Drugiego dnia wyjazdu udaliśmy się do turystycznego serca regionu czyli nad Zalew Soliński. Po zwiedzaniu wnętrza  Zapory w Solinie gdzie przybliżono nam zasady funkcjonowania elektrowni, budowę i wiele ciekawostek na jej temat, spacerowaliśmy koroną zapory słuchając fascynujących opowieści przewodnika, który raczył nas nie tylko faktami i ciekawostkami o Bieszczadach ale podzielił się również mrocznymi historiami terenów, na których znajduje się zalew.

Przejazd drezyną to marzenie niejednego dziecka...ale i dorosłego. A jeśli dodamy do tego piękną pogodę i frajdę z pedałowania, to świetna zabawa gwarantowana! I tak się też stało. Przejażdżka drezynami w Uhercach Mineralnych należała do najlepszych atrakcji wyjazdu.

Jednak wszystko co dobre szybko się kończy i tak też po kilkugodzinnej podróży na parkingu pod ZST, dobiegła do końca nasza wyprawa w Bieszczady.

Ten wyjazd będziemy długo i dobrze wspominać! Wspólnie spędzony czas był okazją do integracji i aktywnego wypoczynku.

Uczniowie klas 4BMp, 4BIp oraz 2AZ

Media