ZST Mielec
Slider

Malta i Włochy - co te kraje łączy z ZST?

Od 1 marca 2016 roku Zespół Szkół Technicznych dołączył do międzynarodowego projektu „A bite of history” prowadzonego w trzech krajach Europy. W projekcie biorą udział cztery szkoły: z Włoch (I.I.S. Caterina Caniana, Convitto Nazionale Statale "R. Bonghi" di Lucera - Sez. IPSSAR) - z Malty (Institute of Tourism Studies) oraz z Polski nasz Zespół Szkół Technicznych z Mielca.

 

Celem projektu jest współpraca szkół zawodowych z poszczególnych regionów Europy w różnorodnym zakresie oraz rozwijanie zainteresowań kulinarnych, informatycznych a także językowych. Dzięki projektowi uczniowie będą mieć okazję bliżej poznać dziedzictwo kulturowe poszczególnych krajów oraz wymienić się informacjami na temat regionalnych kuchni.

Pod opieką pani mgr Diany Augustyńskiej uczniowie z klasy 1 DG szlifują swoje informatyczno-kulinarno-językowe umiejętności. Projekt obejmuje szereg zadań, które uczniowie z danych szkół będą wykonywać do końca maja. Za pomocą platformy etwinning uczniowie już zapoznali się ze swoimi europejskimi rówieśnikami w języku angielskim, stworzyli logo promujące projekt oraz przedstawili ciekawe filmy promujące Polskę oraz region Podkarpacia.

Najciekawszym punktem projektu będzie wymiana przepisów kulinarnych między partnerami projektu oraz przygotowanie w szkole regionalnych potraw charakterystycznych dla danego kraju. Uczniowie już nie mogą doczekać się nie tylko ciekawych doświadczeń, ale i związanych z tym przeżyć, a efekty ich pracy będą systematycznie prezentowane na stronie internetowej ZST.

Zachęcamy serdecznie do odwiedzenia stron szkół z innych krajów, które uczestniczą w projekcie:

Institute of Tourism Studies - St. Julian's - Malta - www.its.edu.mt

I.I.S. Caterina Caniana - Bergamo, Italy - www.istitutocaniana.it

Convitto Nazionale Statale "R. Bonghi" di Lucera - Sez. IPSSAR - Lucera, Italy - www.convittobonghi.it

Oprac.:  mgr  Diana Augustyńska

 

 

Opublikowano w dniu: 16.03.2016 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 16.03.2016 r.