ZST Mielec
Slider

ŚWIATOWA SZTUKA Z UDZIAŁEM UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH W MIELCU

W dniu 28.05.2024 roku uczniowie klas 3AL i 3BM mieli wyjątkową okazję, by w Galerii Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu obejrzeć wystawę prac mistrza sztuki modernistycznej- Salvadore Dali.

Lekcja języka polskiego okazała się inspirującą podróżą w świat surrealizmu. Mieliśmy możliwość zobaczyć z bliska ORYGINALNE! prace jednego z najbardziej znanych, uznanych i kontrowersyjnych artystów XX wieku.

Dzieła Dali: grafika, cykl ilustracji do ,,Boskiej komedii” Dantego, ,,Fausta” Goethego, ceramika i płaskorzeźba przypomniały nam wiele motywów, o których uczyliśmy się na lekcjach. Wywołały wiele emocji i stały się impulsem do ciekawych i trafnych spostrzeżeń, nie tylko na temat wpływu dzieciństwa artysty na dzieło sztuki. Wszyscy wróciliśmy z głowami pełnymi pomysłów i zainspirowani do dalszego zgłębiania tajemnic świata sztuki.

Dziękujemy SCK w Mielcu za zorganizowanie tej wystawy. A naszym nauczycielom za rozumienie uczniowskich oczekiwań…! Przecież lekcja poza szkolną klasą jest ciekawsza!!! Dlatego Czekamy z niecierpliwością na kolejne artystyczne przygody.

Oprac. Karolina Kukla z klasy 3AL