ZST Mielec
Slider

Dzień Otwarty w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu

W mieleckich szkołach tradycją już stało się organizowanie Dnia Otwartego Szkoły. W tę tradycję, od wielu lat, wpisuje się Zespół Szkół Technicznych w Mielcu. Tegoroczna edycja miała miejsce 1 kwietnia 2016 r. Szkoła otwarta była dla wszystkich gimnazjalistów III klas, którzy przyjęli zaproszenie do zapoznania się z ofertą Technikum Nr 3, III Liceum Ogólnokształcącego oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 3.

 

Rozpoczęciem wizyty gimnazjalistów było spotkanie w auli, podczas którego mgr inż. Mariusz Wojciechowski - Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu szczegółowo przedstawiał ofertę kształcenia placówki. Ponadto, film o szkole dokładnie zaprezentował kierunki nauczania oraz profile kształcenia. Przybyłych gimnazjalistów z klas trzecich powitała młodzież, która przygotowała ciekawy program artystyczny.

OJ! Działo się, działo!!!


Materiał filmowy

Na scenie grał zespół szkolny, grupa sportowa zaprezentowała pokaz aerobiku, a na koniec uczniowie technikum informatycznego zaprezentowali pokazy pilotażu. Został też ogłoszony konkurs, którego rozstrzygnięcie i rozdanie nagród odbędzie się 26 kwietnia podczas Targów Edukacyjnych w Samorządowym Centrum Kultury.

W dalszej części wizyty gimnazjaliści mogli zobaczyć pokazy rowerowe. Było wesoło i ekstremalnie.

Po zakończonej części pokazowej wicedyrektor mgr Bogdan Tomecki zaprosił gimnazjalistów do zwiedzania szkoły.

Dzień Otwarty Szkoły został wykorzystany do zaprezentowania prowadzonej działalności edukacyjnej, bazy dydaktycznej oraz przybliżenia dodatkowej oferty zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych. W salach lekcyjnych miały miejsce prezentacje, instruktaże i pokazy ściśle związane z działalnością edukacyjną i prowadzonymi kierunkami kształcenia. Istotnym elementem poznawania szkoły było zwiedzanie pracowni komputerowych. Możliwości programowe i techniczne posiadanego sprzętu prezentowali nauczyciele oraz uczniowie kształcący się w zawodzie technik informatyk. I tak, w jednej pracowni gimnazjaliści poznawali tajniki grafiki komputerowej, w które wprowadzał Kamil - uczeń klasy pierwszej o profilu - technik procesów graficznych, w innej, z kolei, uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w pokazie robotów. Niewątpliwą atrakcją dla gimnazjalistów był także pokazy w pracowniach fizycznej, chemicznej, biologicznej, pracowni gastronomicznej, informatycznej, językowej, salach fitnessu oraz w pracowniach przedmiotów zawodowych.

Każdy z gimnazjalistów otrzymał ulotkę z ofertą szkoły i szkolne gadżety. Uczniowie i nauczyciele uczący w technikum gastronomicznym zorganizowali liczne degustacje. Zaś nauczyciele szkół gimnazjalnych, przybyli wraz z uczniami do ZST, mieli możliwość skorzystania z kawiarenki „Pod złotym motylem”, gdzie przy kawie lub herbacie można było nawiązać nowe znajomości i podzielić się doświadczeniami pedagogicznymi.

Dyrektor ZST w Mielcu serdecznie dziękuję Paniom i Panom dyrektorom gimnazjów i uczniom, którzy przyjęli zaproszenie i uczestniczyli w Dniu Otwartym Zespołu Szkół Technicznych.

Opublikowano w dniu: 5.04.2016 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 4.04.2016 r.

Czytany 3518 razy

Media