ZST Mielec
Slider

I etap Gigathonu został zakończony!

Gigathon to wyjątkowa możliwość na wzięcie udziału w największym konkursie programistycznym dla dzieci i młodzieży w Polsce. Podczas zmagań uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną oraz wykorzystać umiejętności programistyczne w praktyce.

Gigathon składa się z trzech etapów prowadzących do spektakularnego finału w Warszawie. 

Pierwszy etap trwał od 6 do 26 maja. To czas, kiedy uczniowie z klas programistycznych: 1P, 2AP i 3AP mieli możliwość wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu programowania w językach  Python, C++, C#.

Kolejne etapy odbędą się jesienią. W drugim etapie na uczestników czekają nowe pytania. Osoby, które wykażą się największą wiedzą, zakwalifikowane zostaną do 3 etapu o charakterze projektowym.

Na stu najlepszych uczestników czeka starcie finałowe, które odbędzie się w Warszawie. To tam uczestnicy zmierzą się ze sobą i pracując nad indywidualnymi projektami zawalczą o wyjątkowe nagrody.

Z przyjemnością i wielką dumą informujemy że do 2 etapu Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego z Zespołu Szkół Technicznych dostali się: Karol Pyzikiewicz (1P), Adrian Cudecki (2AP),  Bartosz Rataj (3AP), Robert Pazdro (3AP), Dawid Majchrowicz (3AP), Radosław Mroczek (3AP), Bartłomiej Giera (3AP). Opiekunami młodzieży byli Elena Skowron i Paweł Skowron.

Życzymy naszym młodym pasjonatom programowania, powodzenia w kolejnych etapach konkursu!