ZST Mielec
Slider

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

W dniu 21 czerwca bieżącego roku w auli Zespołu Szkół Technicznych odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas programowo niższych: o godz.8.30 dla klas I i II Technikum Nr 3, o godz.10.00 dla klas III i IV Technikum Nr 3, o godz.11.30 dla Szkoły Branżowej I Stopnia Nr 3 oraz o godz.13.00 dla III Liceum Ogólnokształcącego.

W uroczystościach brała udział dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, przedstawiciel Rady Rodziców, zaproszeni goście z firmy Magellan Aerospace i Kirchhoff Automotive w Mielcu oraz uczniowie. W części oficjalnej akademii głos zabrał dyrektor naczelny Zespołu Szkół Technicznych mgr Arkadiusz Gałkowski, który podsumował wyniki dydaktyczno-wychowawcze za cały rok szkolny, podziękował nauczycielom i uczniom za solidną pracę, życząc jednocześnie udanych i bezpiecznych wakacji.

 Najlepszym uczniom, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce, w sporcie, za 100 procentową frekwencję a także pracę na rzecz szkoły wręczone zostały dyplomy, nagrody i świadectwa z wyróżnieniem.

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego pożegnaliśmy również dwie uczennice; Zelę z Włoch i Sayę z Japonii z wymiany międzykulturowej AFS, które cały rok gościły w naszej szkole, integrowały się z nami, poznawały naszą kulturę i obyczaje.

W krótkim programie artystycznym występowali uczniowie ZST prezentując swoje umiejętności taneczne i wokalne. Na scenie mogliśmy podziwiać piękny układ taneczny quickstep w wykonaniu Kamili Jajkiewicz i Zofii Borek będący podziękowaniem dla całego grona pedagogicznego. Z kolei nasze wokalistki; Julia Krzemień, Julia Wąż, Amelia Sudoł oraz Emilia Piękoś w piosenkach „Nic dwa razy się nie zdarza” i „Na 100” wprowadziły wszystkich w wakacyjny nastrój, który był zwieńczeniem części artystycznej zakończenia roku szkolnego.

 Uroczystą akademię poprowadzili: Dominika Gwizdak i Bartłomiej Marusiak a oprawę graficzną przygotowali Mikołaj Szklarz i Paulina Kowalska.

Po akademii uczniowie wraz z wychowawcami udali się na ostatnią lekcję wychowawczą w bieżącym roku szkolnym.

Całej społeczności szkolnej życzymy bezpiecznych i niezapomnianych wakacji!!

Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego: mgr Józefy Jagusiak, mgr Barbary Krawiec, mgr Kazimiery Mosio, mgr Grzegorza Kardysia , mgr Jarosława Sroki