ZST Mielec
Slider

Udział delegacji ZST w obchodach 76. rocznicy zbrodni katyńskiej i 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej

W dniu 10 kwietnia 2016 roku kilkuosobowa delegacja naszej szkoły oraz poczet sztandarowy uczestniczyli w obchodach rocznicy zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. Te dwie daty, ze względu na ich ważność dla narodowej tożsamości Polaków, pozostają w naszej pamięci i są czczone ze względu na ludzi, których tragedie te dotknęły. Przedstawiciele Zespołu Szkół Technicznych, reprezentowani przez uczniów z klas 2 BL, 1 BZ, 1 EG oraz 3 EM, wzięli udział w uroczystej mszy świętej w Bazylice Mniejszej pw. św. Mateusza w Mielcu.

 

Po nabożeństwie zebrani oddali hołd zamordowanym w Katyniu i innych obozach śmierci na terenie byłego Związku Sowieckiego oraz ofiarom katastrofy smoleńskiej, zapalając znicze pamięci i składając wiązanki kwiatów pod tablicami pamiątkowymi znajdującymi się w murze otaczającym Bazylikę. W imieniu uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, wiązankę kwiatów pod Tablicą Katyńską złożył dyrektor Zespołu Szkół Technicznych mgr inż. Mariusz Wojciechowski.

 

Oprac.: mgr P.Wal

 

Opublikowano w dniu: 11.04.2016 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 11.04.2016 r.