ZST Mielec
Slider

I Gimnazjalna Olimpiada Języka Angielskiego pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego

W dniu 8 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbyła się I Gimnazjalna Olimpiada Języka Angielskiego (GOJA) pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Zbigniewa Tymuły, skierowana głównie do uczniów klas III gimnazjów z powiatu mieleckiego.

 

W konkursie uczestniczyło 28 uczniów skrupulatnie wyselekcjonowanych z 8 gimnazjów z powiatu mieleckiego. Olimpiada zawierała zadania konkursowe na poziomie zaawansowanym z zakresu znajomości i użycia struktur gramatyczno-leksykalnych (Use of English) i składała się z 6 ćwiczeń językowych.

I miejsce zdobyła uczennica z Gimnazjum nr 4 w Mielcu, Magdalena Ziomek. II miejsce przypadło Martynie Kulawiec z Gimnazjum nr 2 w Mielcu, zaś III miejsce wywalczyła Weronika Kobylarz z Gimnazjum w Woli Mieleckiej. Wyróżnienia otrzymali następujący gimnazjaliści: Julia Dąbrowska (Niepubliczne Gimnazjum w Mielcu), Daria Hyjek (Gimnazjum w Padwi Narodowej), Katarzyna Rzeszutek (Gimnazjum nr 1 w Mielcu), Filip Burbano (Gimnazjum w Radomyślu Wielkim) oraz Mateusz Obara (Publiczne Gimnazjum w Pławie).

Wręczenia dyplomów i upominków, ufundowanych przez Starostę Powiatu Mieleckiego Zbigniewa Tymułę, dokonał dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu mgr inż. Mariusz Wojciechowski w dniu 26 kwietnia w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu podczas XI Targów Edukacyjnych ‘’I co dalej gimnazjalisto?’’.

Koordynatorem bezprecedensowych zawodów na szczeblu powiatowym był nauczyciel języka angielskiego w ZST w Mielcu, mgr Marek Paduch, zaś współorganizatorkami przedsięwzięcia były jego koleżanki po fachu: mgr Jagoda Wróblewska-Kapusta i mgr Monika Cibicka. Imprezę nadzorował wicedyrektor ZST,mgr Bogdan Tomecki.

I Gimnazjalna Olimpiada Języka Angielskiego przeszła do historii, ale wywarła pozytywne wrażenia na uczestnikach i ich opiekunach, potwierdzając zasadność organizacji tego typu imprez edukacyjnych. Konkurs pozytywnie zmotywował do walki najgorętszych entuzjastów języka angielskiego z powiatu mieleckiego. Dziękujemy wszystkim za udział, sumienną pracę i uczciwą rywalizację. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Opublikowano w dniu: 4.05.2016 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 4.05.2016 r.