ZST Mielec
Slider

Wyniki regionalnego etapu konkursu krajoznawczego „Turbolandeskunde”

15 kwietnia 2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym odbył się regionalny etap ogólnopolskiego konkursu „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. Zespół Szkół Technicznych reprezentowały dwie drużyny z liceum ogólnokształcącego i technikum. Uczestnicy tego etapu odpowiadali na pytania zawarte w prezentacji multimedialnej. Pytania były sformułowane w języku niemieckim i dotyczyły geografii, kultury, gospodarki, historii i polityki Austrii.

 

Drużyna w składzie: Igor MorytoAdrian Rogala i Wojciech Warzecha z klasy 1BI(opiekun: mgr M. Sroczyńska-Kieszek) zajęła II miejsce, natomiast na miejscu IIIuplasowała się drużyna: Anna LewandowskaDaria Młynek z klasy 2CLMaksymilian Kulig z klasy 1BL (opiekun: mgr A. Burek i mgr M. Sroczyńska-Kieszek).

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie. Patronat nad konkursem sprawuje Międzynarodowe Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV).

Oprac.: mgr M. Sroczyńska-Kieszek

 

Opublikowano w dniu: 5.05.2016 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 5.05.2016 r.