ZST Mielec
Slider

VII miejsce szczypiornistek ZST w Finale Wojewódzkim Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt

28 kwietnia br. w hali sportowej LO w Kolbuszowej rozegrano turniej barażowy licealiady w piłce ręcznej dziewcząt. Stawką był awans do ścisłej czwórki najlepszych zespołów walczących o medale w finale wojewódzkim. W rozgrywkach uczestniczyły 4 zespoły żeńskie ze szkół: LO Kolbuszowa, II LO Sanok, ZSDGiL Jarosław (które zajęły drugie miejsca w półfinałach wojewódzkich), a także ZST Mielec (ubiegłoroczny mistrz województwa podkarpackiego).

 

Nasza odmłodzona drużyna, składająca się głównie z zawodniczek z klas pierwszych i drugich, pomimo ogromnej determinacji i woli walki, nie sprostała zarówno warunkom fizycznym, jak i wymaganiom doświadczonych przeciwniczek na boisku. W całym turnieju prym wiodły niegościnne licealistki z Kolbuszowej, które to wygrywając wszystkie mecze zapewniły sobie awans do ścisłego finału wojewódzkiego.

W ogólnej klasyfikacji uczennice Zespołu Szkół Technicznych uplasowały się na wysokim VII miejscu w Finale Wojewódzkim Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt oraz zdobyły cenne doświadczenie na boisku, które z pewnością zaprocentuje w następnym roku szkolnym.

Barwy naszej szkoły dzielnie reprezentowały:

 • Izabela Nowak (1 BL)
 • Joanna Łabaj (1 EG)
 • Aneta Kilian (1 EG)
 • Weronika Dubiel (2 DZ)
 • Iwona Kaczor (2 AL)
 • Aneta Jurkowska (2 AL)
 • Justyna Midura (1 DZ)
 • Wiktoria Wieczerzak (2 DZ)
 • Joanna Stopa (2 DZ)
 • Kinga Lonczak (1 EG)
 • Marzena Warias (3 DG)
 • Justyna Burakowska (2 CL)
 • Patrycja Kużdżał (2 DG)
 • Anna Tylutka (3 DG)
 • Marta Kilian (1 BL)

Opiekunem drużyny jest mgr Józefa Jagusiak.

Oprac.: mgr J. Jagusiak

 

Opublikowano w dniu: 10.05.2016 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 10.05.2016 r.

Czytany 2057 razy