ZST Mielec
Slider

II edycja Dnia Mózgu w ZST

W ramach obchodów Światowego Tygodnia Mózgu 11 kwietnia br. z inicjatywy nauczycielek: mgr Anny Dudek, mgr Arleny Gąsowskiej–Gil, mgr Krystyny Golby i mgr Joanny Szatkowskiej już po raz drugi w ZST odbył się Dzień Mózgu. W imprezie uczestniczyli reprezentanci klas I i II. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostały najważniejsze informacje nt. funkcjonowania mózgu, ciekawostki i doświadczenia z zakresu uważności i iluzji optycznych, a także sposoby na utrzymanie mózgu w dobrej kondycji i sprawności.

 

Prezentację na temat biologii mózgu przedstawiły Aleksandra Kolanko i Marlena Chudy z klasy 3CL, z kolei informacje nt. złudzeń optycznych i uważności mózgu zaprezentowali Krystian Kozioł i Damian Szewc z klasy 3BM.

Zgromadzeni na spotkaniu uczniowie poza słuchaniem prelekcji, oglądaniem filmów czy prezentacji mieli również okazję wziąć udział w treningu umysłu i poćwiczyć koordynację półkul mózgowych, uważność, pamięć oraz kreatywność w ramach turnieju pod hasłem „Mózg w dobrej formie”.

W zmaganiach umysłu zwyciężyła grupa z klasy 2AL w składzie: Karina Wojciechowska, Klaudia Krupa, Kacper Grochocki, Michał Kogut. Drugie miejsce zajęła klasa 1DC reprezentowana przez następujących uczniów: Sylwię Pietras, Filipa Rządzkiego, Artura Głodzika i Macieja Skrzypka.

Natomiast trzecie miejsce zdobyła reprezentacja klasy 2DG: Róża Ćwiok, Anna Dziekan, Agnieszka Gąska i Karol Pryga.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Opracowała: mgr Joanna Szatkowska

 

Opublikowano w dniu: 12.05.2016 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 11.05.2016 r.

Czytany 2621 razy