ZST Mielec
Slider

Koncert profilaktyczny

26.04.2016 r. z inicjatywy dyrekcji szkoły i pedagogów przy współpracy z Urzędem Miasta Mielca około 500 uczniów z różnych klas i typów Zespołu Szkół Technicznych uczestniczyło w koncercie profilaktycznym z udziałem polskiego muzyka Jacka Musiatowicza i przy akompaniamencie jego syna Michała.

 

Koncert przeplatany był słownym komentarzem i zawierał trzy bloki tematyczne: „Narkotyki i dopalacze to śmierć”, „Cyberprzemoc”, „Rodzina nade wszystko”. Jego celem było ukazanie młodzieży konsekwencji uzależnień, ostrzeżenie przed zgubnym wpływem używek, a także uświadomienie, że nałogi niszczą w człowieku to, co dla niego jest najcenniejsze, a mianowicie przyjaźń, miłość, rodzinę.

Pan Jacek Musiatowicz w bardzo prosty i bezpośredni sposób opowiadał o zagrożeniach czyhających na młodych ludzi, nawiązując do doświadczeń swoich i swoich bliskich. Podkreślał także, że picie alkoholu, palenie papierosów i branie narkotyków, a także „dopalaczy” może być bardzo ryzykowne, a straty zbyt duże i nie do cofnięcia.

Mimo tego, że tematyka spotkania była poważna, nie brakowało zabawnych uwag ze strony muzyka, dzięki czemu nawiązał on bardzo dobry kontakt z młodzieżą i wzbudził jej zainteresowanie.

Atmosfera koncertu oraz osobiste wypowiedzi muzyka wywołały wiele refleksji wśród młodzieży, natomiast kompozycje rockowe wykonywane w trakcie koncertu bardzo zachwyciły naszych uczniów.

Opracowała: mgr Krystyna Golba

 

Opublikowano w dniu: 12.05.2016 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 11.05.2016 r.

Czytany 2031 razy