ZST Mielec
Slider

Miejskie obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Na pamiątkę uchwalenia Konstytucji w dniu 3 maja 1791 roku w Polsce wprowadzono święto Konstytucji. Jest ono jednym z najważniejszych polskich świąt narodowych. W miejskich uroczystościach z tej okazji wzięła udział delegacja ZST.

Tradycyjnie, miejskie obchody rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Mniejszej pw. św. Mateusza. Następnie przy dźwiękach orkiestry dętej ich uczestnicy przemaszerowali w kolorowym pochodzie pod pomnik Wolności, przed którym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 zaprezentowali spektakl słowno-muzyczny o znaczeniu Konstytucji 3 maja dla Polski.

 

Po spektaklu delegacje władz, zakładów pracy i szkół złożyły wieńce pod pomnikiem. Delegacja ZST wystąpiła w składzie: dyrektor mgr inż. Mariusz Wojciechowski, Paulina Goryczka (1BL) i Dawid Setera (3BI). W skład pocztu sztandarowego wchodzili: Michał Migryt (3EM), Michał Steczkowski (3EM) i Dawid Wiącek (3EM).

Również na forum szkoły Samorząd Uczniowski przygotował okolicznościową gazetkę i prezentację multimedialną upamiętniającą to wydarzenie.

Oprac.: mgr J.Czerwiec

Opublikowano w dniu: 12.05.2016 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 11.05.2016 r.

Czytany 3802 razy