ZST Mielec
Slider

Mała Biesiada Matematyczna

10 maja bieżącego roku odbyła się po raz szósty „Mała Biesiada Matematyczna”, organizowana w ramach promocji szkoły, dla uczniów trzecich klas gimnazjów powiatu mieleckiego. Czteroosobowe zespoły z jedenastu szkół wraz ze swoimi opiekunami przybyły na godzinę 12.00 do świetlicy „Kleks” Zespołu Szkół Technicznych.

 

Celem spotkania było upowszechnianie wiedzy matematycznej przez rozwiązywanie ciekawych zadań i zagadek matematycznych oraz przedstawienie sposobów ich rozwiązywania. Gości przywitali dyrektor ZST mgr inż. Mariusz Wojciechowski i prowadząca imprezę nauczycielka matematyki mgr Barbara Krupa.

W naukowy nastrój wprowadzili nas uczniowie klasy 3MC: Paulina Strugała i Bartosz Dziadosz, przedstawiając ciekawostki matematyczne oraz uczniowie klasy 2AI: Albert Piekarski i Marcin Rakoczy, którzy przybliżyli nam pojęcie liczbowego ciągu Fibonacciego i złotego podziału odcinka za pomocą programu GeoGebra.

Każdy z uczestników otrzymał drobne upominki: długopisy, breloczki, smycze. Cenne nagrody zostały rozlosowane wśród gimnazjalistów, a były to pendrive’y i power banki, które sponsorowała firma Xerima, zaś upominki przekazał Urząd Miasta w Mielcu. Nagrody wręczył dyrektor ZST mgr inż. Mariusz Wojciechowski, który również pożegnał przybyłych gości.

Odpowiedzialnymi za przygotowanie i przeprowadzenie biesiady byli nauczyciele matematyki pracujący w ZST: mgr A. Galica, mgr J. Hajduk, mgr M. Czerwińska-Zięba, mgr J. Wilk, mgr L. Trębska, mgr A. Śliwińska i mgr S. Rajda, a pomocą służyli uczniowie klasy 3MC: Agnieszka Łaz, Wioletta Wyzga, Ewa Czerwińska, Filip Madetko i Nikodem Kaleta.

Poczęstunek został przygotowany przez uczniów klasy 2DZ Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 3 pod opieką mgr Bożeny Zborowskiej.

Życzymy gimnazjalistom trafnego wyboru dalszej drogi edukacji; chętnie widzielibyśmy ich w murach naszej szkoły.

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym 2016/17!

Oprac.: mgr B.Krupa

 

Opublikowano w dniu: 21.05.2016 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 20.05.2016 r.

Czytany 3009 razy