ZST Mielec
Slider

Konkurs na najlepszy biznesplan firmy gastronomicznej

W ramach przedmiotu działalność gospodarcza w gastronomii uczniowie klasy 1DG i 1EG realizowali projekt „Własna firma gastronomiczna”. Uczniowie pracowali w zespołach na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych. Każdy zespół miał za zadanie znaleźć pomysł na firmę, wybrać formę organizacyjno-prawną i napisać uproszczony biznesplan swojej firmy.

 

Do konkursu, który odbył się 16 maja, zgłoszonych zostało 7 biznesplanów: Cukiernia de Luxe, Kawiarnia Mała Czarna, Kawiarnia Paris Cafe, Restauracja Bon Appetit, Lodziarnia Ice Dream, Restauracja Na Szlaku Smaku i Restauracja Kociołek pod Niedźwiadkiem.

Zadaniem zespołów było zaprezentowanie w ciekawy sposób swoich projektów, a komisja konkursowa przyznawała punkty w kategoriach: pomysł na firmę, sposób prezentacji, folder reklamowy. Wyniki konkursu były następujące:

I miejsce – Kawiarnia Paris Cafe – klasa 1EG

II miejsce – Restauracja Bon Appetit – klasa 1DG

III miejsce – Cukiernia de Luxe – klasa 1DG

Za realizację projektu i przeprowadzenie konkursu odpowiedzialne były nauczycielki przedmiotów ekonomicznych - mgr inż. Renata Gaj i mgr Monika Wielopolska.

Oprac.: mgr inż. Renata Gaj

 

Opublikowano w dniu: 24.05.2016 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 24.05.2016 r.

Czytany 2928 razy