ZST Mielec
Slider

Ogólnopolski Konkurs Literatury Fantasy „Źródła Marzeń – Sources of Dreams”

W marcu bieżącego roku rozpoczęła się II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy „Źródła Marzeń – Sources of Dreams” organizowanego przez QUBUS Institute – Instytut Doskonalenia Nauczycieli, Instytut Doskonalenia Zawodowego w Katowicach oraz partnerów m.in. portal Queverton.pl, Wydawnictwo Media Rodzina, Wydawnictwo Jaguar, Equity Investments S.A.

 

Konkurs ma na celu przede wszystkim propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży oraz promowanie literatury ciekawej, a zarazem przekazującej pozytywne wartości, takie jak: przyjaźń, odpowiedzialność, odwaga oraz wytrwałość w dążeniu do celu. Udział w konkursie daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz wyszukiwania i analizowania informacji. Zawody podzielono na dwa etapy: etap szkolny i finał konkursu, a za przygotowanie zadań konkursowych I i II etapu odpowiedzialna była ogólnopolska komisja konkursowa, powołana przez dyrektora Instytutu Doskonalenia Nauczycieli QUBUS Institute z siedzibą w Katowicach. Młodzież szkół ponadgimnazjalnych zmierzyła się z zadaniami dotyczącymi literatury autorstwa J. R. R. Tolkiena.

Wśród uczniów naszej szkoły również znaleźli się miłośnicy powieści tego pisarza i wzięli udział w konkursie. 21 marca odbył się szkolny etap, w którym uczniowie odpowiadali na szczegółowe i zaskakujące pytania sprawdzające znajomość powieści J.R.R.Tolkiena. Tego samego dnia w całej Polsce rozwiązywało te same zadania konkursowe ponad 2 tysiące osób. Zespół Szkół Technicznych reprezentowali: Angelika Marchewka (2AL), Hubert Stala (2AL), Gabriela Strycharz (2BL), Borys Staniewski (2BL), Małgorzata Matuszek (2 MC ) i Wiktor Stopa (2MC). Prace zostały odesłane do komisji w Katowicach, a wyniki wykazały, że uczestniczący w konkursie uczniowie ZST naprawdę są znawcami literatury fantasy /przynajmniej w określonym tematyką konkursu zakresie/. Nie udało się im znaleźć w finałowej czołówce, ale osiągnęli naprawdę imponujące wyniki. 31 maja dyrektor Zespołu Szkół Technicznych mgr inż. Mariusz Wojciechowski wręczył uczestnikom pamiątkowe dyplomy nadesłane przez organizatorów konkursu. Szkolny etap konkursu zorganizowały: mgr Jolanta Gałkowska, mgr Monika Rządzka i mgr Małgorzata Weryńska.

Oprac.: mgr J. Gałkowska

 

Opublikowano w dniu: 4.06.2016 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 2.06.2016 r.

Czytany 3193 razy