ZST Mielec
Slider

Dzień Dziecka w ZST

W Polsce Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca od roku 1950. Po raz pierwszy zorganizowano go w związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem Sztokholmskim. Od 1952 r. jest świętem stałym. Jego inicjatorem jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka członkowie Samorządu Uczniowskiego ZST przeszli po klasach i składali życzenia uczniom naszej szkoły oraz rozdawali cukierki ufundowane przez Radę Rodziców. Uczniowie, którzy przez cały rok pragną udowodnić swą dorosłość, w ten jedyny dzień tuż przed końcem roku przypominają nauczycielom, że są jeszcze dziećmi, które potrzebują łagodnego traktowania.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy Wszystkiego Najlepszego.

Obchody Dnia Dziecka zorganizowali:

Dawid Setera (3BI), Kamil Kołton (3BI), Damian Rugała (3BI), Wojciech Klag (3BI), Piotr Zubala (3BI), Paulina Goryczka (1BL).

Oprac.: mgr J. Czerwiec

 

Opublikowano w dniu: 8.06.2016 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 7.06.2016 r.