ZST Mielec
Slider

Włoskie gotowanie w ZST, polskie przysmaki na Malcie!

Do końca maja Zespół Szkół Technicznych brał udział w międzynarodowym projekcie „Etwinning” – „A bite of history”, w którym to szkoły z Malty, Włoch oraz Polski aktywnie realizowały jego zadania, a naszą szkołę reprezentowała klasa 1DG pod okiem mgr Diany Augustyńskiej.

 

Do zadań projektu należało między innymi zaprojektowanie logo projektu, rozpisanie charakterystycznych dla poszczególnych krajów przepisów w języku angielskim za pomocą platformy snapguide, stworzenie multimedialnych quizów o kulinarnych tradycjach krajów biorących udział w projekcie oraz gotowanie potraw danego kraju.

Zespół Szkół Technicznych był aktywnie zaangażowany w poszczególne zadania, a szczególną atrakcją było gotowanie włoskiej potrawy „tagliolini” w naszej szkole. Klasa 1 DG świetnie poradziła sobie z wyzwaniem, a potrawa okazała się prawdziwym przysmakiem, co potwierdziła pani Maria Loc, która ugościła nas w swojej pracowni.

Projekt był świetną okazją, aby szkoły zawodowe z różnych części świata zjednoczyły swoje siły, poznały swoją różnorodność, nauczyły się tolerancji oraz wzmocniły swoje umiejętności kulinarne, informatyczne, a także językowe. Koniecznie zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć, gdzie poznacie naszych przyjaciół oraz zobaczycie, jak Malta poradziła sobie z naszymi polskimi przepisami!

Mamy nadzieję, że takich projektów będzie coraz więcej!

Oprac.: mgr D. Augustyńska

 

Opublikowano w dniu: 8.06.2016 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 7.06.2016 r.

Czytany 2879 razy