ZST Mielec
Slider

Kraków po angielsku

W dniu 2 czerwca odbyła się kolejna wycieczka językowo-kulturowa uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu do Krakowa z serii wycieczek edukacyjno-kulturowych Kraków po angielsku. W całodziennej imprezie wzięli udział uczniowie z klas: 1AL, 2BL, 2AM i 3AZ. Różnorodność klas i poziom języka angielskiego uczestników nie przeszkodziły w planie wycieczki, który obejmował zwiedzanie Starego Krakowa i jego zabytków z przewodnikiem w języku angielskim.

 

Uczniowie pod wodzą nauczycieli języka angielskiego w ZST w Mielcu, mgra Marka Paducha i mgr Agnieszki Słąby, mieli możliwość szlifowania swoich umiejętności językowych oraz pogłębienia wiedzy kulturowej, zwiedzając Wawel, katedrę wawelską, Centrum Jana Pawła II, kościół Dominikanów z witrażami Stanisława Wyspiańskiego oraz Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Młodzież pod opieką swoich nauczycieli szczęśliwie i w pełni humoru wróciła z dawnej stolicy Polski i aktualnego centrum kultury polskiej, wzbogacona wiedzą i nowymi doświadczeniami. Wydarzenie udowodniło zasadność i potrzebę organizowania tego typu imprez szkolnych, które dają możliwość spojrzenia na edukację z trochę innej perspektywy, bardziej chyba pragmatycznej. Do zobaczenia za rok! – mówią uczestnicy wycieczki.

Oprac.: mgr M.Paduch

 

Opublikowano w dniu: 15.06.2016 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 14.06.2016 r.

Czytany 2487 razy