ZST Mielec
Slider

Uczniowie „gastronomika” gościnnie w Kulkolandzie

W dniu 09.06.2016 r. uczniowie ZST: Róża Ćwiok z klasy 2DG oraz Łukasz Chmara i Julia Nehéz z klasy 1DG gościli w sali zabaw „Kulkoland” w Mielcu w ramach projektu „Cooking Chef Junior” dla dzieci.

Projekt ten został zaplanowany przez organizatorów z „Kulkolandu” jako cykl warsztatów gastronomicznych dla dzieci, których celem jest zdobycie tytułu Małego Szefa Kuchni.

Uczniowie ZST zostali zaproszeni do poprowadzenia warsztatów wykonywania dekoracji z warzyw i owoców z wykorzystaniem sztuki carvingu.

 

Na spotkanie przygotowali wiele fantazyjnych elementów warzywno – owocowych o atrakcyjnych dla dzieci motywach kwiatów i zwierząt. W trakcie dwugodzinnych warsztatów w sali zabaw „Kulkoland” Julia i Róża, wspólnie z animatorką zabaw, przeprowadziły ciekawe zajęcia dla małych adeptów gastronomii, które obejmowały wykonanie kwiatów z owoców, gruszkowych jeży i myszek z rzodkiewek. Poprowadziły też konkurs rozpoznawania warzyw i owoców w przygotowanych dekoracjach. Łukasz tymczasem wykonywał carvingowe elementy, dając dzieciom możliwość obserwowania swej pracy na żywo.

Dzieci pracowały z ogromnym zaangażowaniem oraz wykazały zaskakującą, jak na swój wiek, wysoką wiedzę o warzywach i owocach. Zauważyliśmy wśród nich wiele talentów gastronomicznych. Impreza bardzo się udała – było to wspaniałe doświadczenie dla naszych uczniów, którzy sprawdzili się w roli „ekspertów” dla dzieci. Zostali też zaproszeni na uroczyste zakończenie projektu i rozdanie dyplomów Małego Szefa Kuchni w dniu 23 czerwca 2016 r. Dzieciom życzymy dalszego rozwoju w dziedzinie gastronomii i wyrażamy nadzieję, że kiedyś wstąpią w progi naszej szkoły, aby zdobyć wiedzę i umiejętności.

Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowały mgr inż. Danuta Jarząb i mgr Bożena Zborowska.

Oprac.: mgr inż.Danuta Jarząb

Opublikowano w dniu: 21.06.2016 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 20.06.2016 r.

Czytany 1478 razy