ZST Mielec
Slider

Wielki sukces ZST – kolejny unijny projekt zatwierdzony do realizacji!!!

Z wielką przyjemnością informujemy, że zgłoszony przez naszą szkołę projekt Erasmus+ pt. „Możesz więcej! – praktyczna nauka zawodu w kraju sąsiada” został zatwierdzony do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”.

Projekt będzie realizowany w terminie 01.09.2016 – 30.06.2018. Przyznana kwota dofinansowania wynosi 97390 EUR, co stanowi równowartość kwoty 412 505,08 PLN. Koordynatorką projektu jest Marzena Kasprzyk.

W ramach naszego najnowszego projektu na praktyki do Niemiec wyjadą dwie 20-osobowe grupy uczniów kształcących się w zawodach: technik informatyk, technik pojazdów samochodowych oraz technik mechanik CNC. Uczestnicy projektu będą mieć zapewnione: bezpłatny transport, zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem, ubezpieczenie na czas pobytu i podróży, kieszonkowe, a także bogaty program kulturalny, a w nim m.in. wycieczki do Berlina (tu m.in. zwiedzanie Muzeum Techniki), Lipska (wizyta m.in. w fabryce firmy BMW), Drezna (m.in.: Szklana Manufaktura Volkswagena).

Przed wyjazdem uczniowie wezmą udział w specjalnym programie zajęć przygotowujących ich do wyjazdu, na który składać się będą: kurs języka niemieckiego branżowego, warsztaty kulturowe czy kompetencji społecznych.

Po zakończeniu stażu uczestnicy otrzymają uznawane za granicą dokumenty: Europass Mobilność oraz Europass - Paszport językowy.

Szczegóły rekrutacji wkrótce.

Opracowała: mgr Marzena Kasprzyk

Opublikowano w dniu: 6.09.2016 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 6.09.2016 r.

Czytany 2224 razy