ZST Mielec
Slider

Nabór do projektu „Mój zawód na europejskim rynku pracy - jakie mam szanse?”

Rozpoczynamy rekrutację do projektu „Mój zawód na europejskim rynku pracy - jakie mam szanse?” Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu „Erasmus+” Mobilność edukacyjna, Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego.

Adresatami projektu są uczniowie III klasy Technikum Nr 3 Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

W ramach tego projektu 14 osób wyjedzie na wiosnę 2017 na miesięczne staże do Niemiec i spędzi ten czas pracując w kuchniach hoteli położonych w rejonie miasta Eisenach (Land Turyngia). Każdy uczestnik będzie miał zapewnione: bezpłatny transport, zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem, ubezpieczenie na czas pobytu i podróży, kieszonkowe, program kulturalny, a w nim m.in.: zwiedzanie miast Eisenach oraz Weimar.

Przed wyjazdem uczniowie wezmą udział w kursie języka niemieckiego branżowego oraz specjalistycznych warsztatach, jak np. dekoracji potraw i stołów, warsztatach kulturowych czy kompetencji społecznych. Po zakończeniu stażu każdy uczestnik otrzyma dokumenty uznawane przez pracodawców w całej Unii Europejskiej: Europass - Mobilność oraz Europass - Paszport językowy.

Informacji o projekcie udziela koordynatorka projektu mgr Marzena Kasprzyk.

Zapraszamy do udziału!

Komplet dokumentów rekrutacyjnych znajduje się poniżej. Uzupełnione i podpisane dokumenty proszę składać do dnia 07.10.2016 do p. Marzeny Kasprzyk lub w sekretariacie szkoły zawodowej (segment C).

Czytany 2405 razy